تغییرنام و نام خانوادگی در شناسنامه مطابق قوانین و مقررات ثبت احوال بررسی می شود .درخواست تغییر سن با توجه به نوع درخواست (تغییر سن به بیش از5 سال یا تغییر سن به کمتر از 5سال) مرجع رسیدگی متفاوت خواهد بود.بیشتر…

وکیل مشکلات شناسنامه ای و اصلاح آن در تهران 

 

تماس باشماره: ۰۹۱۲۹۱۷۰۴۶۸ 

 

وکیل مشکلات شناسنامه ای و اصلاح آن در تهران 

۱-چطور میتوانم نام محمد را به ابتدای نام فرزندم اضافه کنم؟

پاسخ:  با تقدیم دادخواست و اقامه دعوی مبنی بر الزام ثبت احوال محل صدور شناسنامه به اضافه نمودن نام محمد به اول اسم فرزندتان اقدام نمایید. البته در دادگاه محل سکونت خودتان اقامه دعوی کنید.

۲ -چه مدارکی جهت اخذ شناسنامه فرزند مورد نیاز است ؟

مدارک لازم عبارت است از :– اصل شناسنامه و کارت شناسائی ملی پدر و مادر– گواهی ولادت صادره بیمارستانمبلغ ۲۰۰۰۰ ریال– حضور یکی از والدین و یا جد پدری جهت اعلام واقعه ولادت و امضاء سند سجلی

۳- ازدواج من و همسرم ثبتی نیست ایا می توانم برای فرزندم شناسنامه اخذ نمایم ؟

چنانچه ازدواج والدین ثبتی نباشد با توجه به تبصره ماده ۱۶ قانون ثبت احوال علاوه بر مدارکی که جهت تنظیم سند سجلی نوزادان مورد نیاز می باشد که شرح داده شد .حضور توأم پدر و مادر جهت اعلام و امضاء سند سجلی الزامی می باشد .۳- چه اشخاصی می توانند با مراجعه به اداره ثبت احوال نسبت به اعلام ولادت و اخذ شناسنامه نوزاد اقدام نمایند؟– پدر و یا جد پدری با ارائه شناسنامه– مادر در صورتیکه ازدواج او ثبتی باشد .– وصی یا قیم یا امین با ارائه مدارک– متصدی یا نماینده مؤسسه ای که طفل به آنجا سپرده شده است .– صاحب واقعه که سن او بالاتر از ۱۸ سال باشد .

۴-چه اشخاصی می توانند به اعلام وفات  اقدام نمایند؟

– نزدیکترین خویشاوند متوفی یا هر شخصی که در موقع وفات حاضر بوده با ارائه مدرک شناسائی– در ضمن مأمورین انتظامی ، متصدی یا صاحب مکانی که وفات در آن رخ داده و مقامات قضائی و نظامی و متصدیان گورستان ها نیز می توانند نسبت به اعلام وفات اقدام نمایند .

۵-آیا عکس شناسنامه قابل تعویض می باشد ؟

– برابر قانون ثبت احوال شناسنامه افرادی که به سن ۱۵ سال تمام می رسند باید ملصق به عکس همان سال صاحب آن شود . شناسنامه اولیه باید در سی سالگی تمام با عکس همان سال صاحب آن تمدید شود . صاحب شناسنامه پس از رسیدن به سن سی سال مکلف است برای تمدید آن مراجعه نماید .

۶-  آیا نام همسر را پس از طلاق می توان از شناسنامه حذف نمود ؟

– با توجه به ماده ۳۳ قانون ثبت احوال آخرین واقعه ازدواج و طلاق باید در شناسنامه درج گردد .– چنانچه واقعه طلاق  قبل از زناشوئی انجام گیرد با ارائه حکم دادگاه و سند طلاق واقعه مذکور در شناسنامهدرج نمی شود ولیکن در سند سجلی ثبت خواهد شد .

وکیل نوین سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با  گروه متخصص وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه ها برداشته است ، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی میگردد .در حین روند پرونده به پیگیری های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظر سنجی هایی صورت میپذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض میگردد ، این امر باعث میشود علاوه بر بالا بردن تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

جهت همکاری در امور حقوقی و آی تی اینجا کلیک کنید

وکیل نوین سامانه معرفی وکیل تخصصی در کشور 

وکیل شناسنامه|مدارک گرفتن شناسنامه

وکیل شناسنامه

مدارک لازم برای گرفتن شناسنامه عبارت است از :

– اصل شناسنامه و کارت شناسائی ملی پدر و مادر– گواهی ولادت صادره بیمارستان
چطور میتوانم نام محمد را به ابتدای نام فرزندم اضافه کنم؟

پاسخ:

با تقدیم دادخواست و اقامه دعوی مبنی بر الزام ثبت احوال محل صدور شناسنامه به اضافه نمودن نام محمد به اول اسم فرزندتان اقدام نمایید. البته در دادگاه محل سکونت خودتان اقامه دعوی کنید.حضور یکی از والدین و یا جد پدری جهت اعلام واقعه ولادت و امضاء سند سجلی
ازدواج من و همسرم ثبتی نیست ایا می توانم برای فرزندم شناسنامه اخذ نمایم ؟

پاسخ:

چنانچه ازدواج والدین ثبتی نباشد با توجه به تبصره ماده ۱۶ قانون ثبت احوال علاوه بر مدارکی که جهت تنظیم سند سجلی نوزادان مورد نیاز می باشد که شرح داده شد . حضور توأم پدر و مادر جهت اعلام و امضاء سند سجلی الزامی می باشد .
چه اشخاصی می توانند با مراجعه به اداره ثبت احوال نسبت به اخذ شناسنامه نوزاد اقدام نمایند؟

پاسخ:

پدر و یا جد پدری با ارائه شناسنامه مادر در صورتیکه ازدواج او ثبتی باشد .وصی یا قیم یا امین با ارائه مدارکمتصدی یا نماینده مؤسسه ای که طفل به آنجا سپرده شده است .صاحب واقعه که سن او بالاتر از ۱۸ سال باشد .
چه اشخاصی می توانند به اعلام وفات اقدام نمایند ؟

پاسخ:

نزدیکترین خویشاوند متوفی یا هر شخصی که در موقع وفات حاضر بوده با ارائه مدرک شناسائی در ضمن مأمورین انتظامی ، متصدی یا صاحب مکانی که وفات در آن رخ داده و مقامات قضائی و نظامی و متصدیان گورستان ها نیز می توانند نسبت به اعلام وفات اقدام نمایند .
آیا عکس شناسنامه قابل تعویض می باشد ؟

پاسخ:

برابر قانون ثبت احوال شناسنامه افرادی که به سن ۱۵ سال تمام می رسند باید ملصق به عکس همان سال صاحب آن شود . شناسنامه اولیه باید در سی سالگی تمام با عکس همان سال صاحب آن تمدید شود . صاحب شناسنامه پس از رسیدن به سن سی سال مکلف است برای تمدید آن مراجعه نماید .
آیا نام همسر را پس از طلاق می توان از شناسنامه حذف نمود ؟

پاسخ:

با توجه به ماده ۳۳ قانون ثبت احوال آخرین واقعه ازدواج و طلاق باید در شناسنامه درج گردد . چنانچه واقعه طلاق قبل از زناشوئی انجام گیرد با ارائه حکم دادگاه و سند طلاق واقعه مذکور در شناسنامه درج نمی شود ولیکن در سند سجلی ثبت خواهد شد .

جهت همکاری در امور حقوقی و آی تی اینجا کلیک کنید

وکیل نوین سامانه معرفی وکیل تخصصی در کشور