وکیل متخصص درمشکلات ملکی – وکیل ملک درتهران

 
چنانچه دنبال وکیلی هستید که آشنا به قوانین زمین و املاک باشد با ما تماس بفرمایید 
 
تلفن تماس برای اخذ نوبت مراجعه و مشاوره : ۰۹۱۲۹۱۷۰۴۶۸
مشاوره حقوقی

انعقاد وکالتمشاوره حضوری مشاوره تلفنی مشاوره آنلاین

نمونه ای از سوالات 

پرسش۱:  

  زمینی را خریده‌ام و میخواهم دیوار این زمین را بکشم ولی حد و حدود آن دقیقاً مشخص نیست. صاحبان زمینهای مجاور نیز حاضر نمیشوند بیایند و حد و مرز زمینهایشان را مشخص کنند. لطفاً راهنمایی فرمایید به چه صورت میتوان آنها را ملزم به این کارکنم؟

پاسخ:

   با تقدیم دادخواست به چند صورت امکان پذیرست: ۱- اگر حد و حدود زمین خریداری شده مشخص است و شما میخواهید دیوار بکشید برای حدود تعیین شده و مزاحمت ایجاد مینمایند، با تقدیم دادخواست رفع مزاحمت میتوانید اقدام کنید( ویا شکایت کیفری کنید) ۲- اگر حد و حدود دقیقاً مشخص نیست و سند رسمی دارید، از طریق سازمان ثبت برای تعیین حدود و افراز میتوانید اقدام نمایید. ۳- اگر سند رسمی ندارید و یا صغیری در مالکین مجاور است ، از طریق دادگاه برای تعیین حدود و تقسیم دقیق ملک اقدام فرمایید.  

پرسش ۲:   

چطور میتوان برای خانه‌هایی که به صورت قولنامه‌ای هستند سند تهیه کرد؟

پاسخ

  از دو طریق میتوان این کار را انجام داد: اگر قولنامه قبل از سال ۷۰ میباشد از طریق ماده ۱۴۷ قانون ثبت. اگر بعد از آن و یا حتی قبل از آن باشد از طریق اقامه دعوی تنفیذ قولنامه و الزام به تنظیم سند به طرفیت مالک رسمی و واسطه‌ها.  

پرسش۳

   مدت زمان اعتبار کارشناسی مال غیرمنقول برای مزایده چه مدت می باشد؟

پاسخ

گذشت مدت زمان به تنهایی موجب انجام کارشناسی مجدد نمی‌گردد؛ لکن اگر ۱٫ مدت زمانی که از کارشناسی اولیه گذشته است ۲٫ و تفاوت قیمت (در جانب افزایش یا تقلیل) به اندازه‌ای می‌باشد که عرفاً قابل اغماض نمی‌باشد، کارشناسی مجدد به درخواست ذینفع به عمل می‌آید و اگر افراد ذینفع در این خصوص تقاضا ننمودند دادگاه یا اجرای احکام الزامی برای کارشناسی مجدد ندارند.
 پرسش۴:    قطعه زميني داشتم كه براي گرفتن پروانه ساخت به شهرداري مراجعه كردم. بعد از طي مراحل اداري مشخص شد زمين حريم دكل‌هاي برق فشار قوي ميباشد وقتي به شركت برق منطقه‌اي تهران مراجعه كردم به بنده گفتند بايد جهت خسارت زمين به دادگاه مراجعه كنيد. چه اقدامي بايد انجام دهم؟

 پاسخ:

   با تقديم دادخواست مطالبه قيمت زمين به طرفيت فروشنده ميتوانيد به دادگاه مراجعه نماييد.

4 دیدگاه

 • قاسمی
  قاسمی

  سلام یک قطعه زمین هست که پدرم بین من و برادرانم تقسیم کردن ولی سند مشاء داره حالا میخوایم بفروشیمش چجوری میتونیم قیمت زمینو دقیق بفهمیم؟

 • مشهد
  مشهد

  آیا میشه برای زمین قولنامه ای سند گرفت؟

 • مسلمی
  مسلمی

  وکیل ملکتون عالی عمل کرد.ممنونم

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *