مشاوره حقوقی حق تخریب شهرداری در مشهد

  مشاوره حقوقی  

انعقاد وکالتمشاوره حضوری مشاوره تلفنی مشاوره آنلاین

  برای اخذ نوبت مراجعه حضوری ویا مشاوره تلفنی و انعقاد وکالت با شماره  ۰۹۱۵۱۰۲۶۸۹۷ تماس حاصل فرمایید. توصیه میشود چنانچه برای پرونده و مشکل خود نیاز به مشاوره کامل دارید بهتر است نوبت حضوری را اخذ نمایید.

مشاوره حقوقی حق تخریب شهرداری در مشهد

پرسش : پدر من و چندين نفر از دوستانشان در سال ۱۳۵۹ اقدام به آباد نمودن زميني باير نمودند كه همينك بعد از گذشت ۲۷ سال و ساخت اتاق كوچك در آن زمين شهرداري بدون اطلاع قبلي اقدام به تخريب آن نموده . كه حتي اثاث ما زير آوار مانده و برق و تلفن ما را قطع نموده و اعلام كرده كه بايد اينجا را تخليه نماييد طرح فضاي سبز ميخواهد اجرا شود. البته در طي مدت ۲۷ سال پدر من پسر صاحب زمين كه پدرش فوت كرده بود را پيدا كرده و با نوشتن قولنامه اي زمين را خريداري و پول آن را پرداخت كرده و با مراجعه به اداره ثبت اقدام به گرفت سند كرده و كار به مرحله شوراي حل اختلاف در اداره ثبت رسيده . حال با وجود پيگيري مكرر جواب درستي به نداده اند . آيا ما ميتوانيم شكايت و ادعاي خسارت كنيم ؟ اين جريان مربوط به تاريخ ۲۹ / ۲ / ۸۶ مي باشد ؟ پاسخ : بله شهرداري حق تخريب با وصفي كه توضيح داده ايد را نداشته است . شما می توانید مطالبه خسارت کنید برای اظلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما با شماره ۰۵۱۳۶۱۴۴۶۴۴ تماس بگیرید .

با متخصصین حقوقی ما در کمترین زمان پرونده های خود را به نتیجه برسانید.

پرسش: اگر ساختمان همجوار ساخت و سازش از حد متعارف خارج شود و مزاحمت برای ساختمان همجوارش ایجاد کند چگونه باید اقدام کرد و به کجا باید شکایت کرد؟ پاسخ: باید به شهرداری مراجعه و شکایت و اعتراض خود را به کمیسیون ماده ۱۰۰ مطرح کنید. پرسش: قطعه زمینی داشتم که برای گرفتن پروانه ساخت به شهرداری مراجعه کردم که بعد از طی مراحل اداری مشخص شد زمین حریم دکل‌های برق فشار قوی میباشد وقتی به شرکت برق منطقه‌ای تهران مراجعه کردم به بنده گفتند باید جهت خسارت زمین به دادگاه مراجعه کنید. چه اقدامی باید انجام دهم؟ پاسخ: با تقدیم دادخواست مطالبه قیمت زمین به طرفیت فروشنده میتوانید به دادگاه مراجعه نمایید.

4 دیدگاه

  • رحیمی
    رحیمی

    سلام خونه ما به اسم پدشوهرمه و ۱۰میلیون تومان هم به بانک بابت ساختش بدهکاره .ما تصمیم داریم خونه رو به اسم شوهرم کنیم ایا با وجود بدهی امکان انتقال سند وجود داره یا راه دیگه ای برای این کار هست؟

    • somaye.rad
      somaye.rad

      سلام با توجه به در رهن بودن ملک سند زدن تا فک رهن ممکن نیست ولی انتقال قولنامه ای و حتی ثبت قولنامه در دفاتر مشکلی ندارد

  • تهرانی
    تهرانی

    سلام پدرم زمینی داشتند که توش یه اتاق درست کردن حالا شهرداری اومده و تخریب کرده میخوام بدونم کارشون قانونیه یا میشه شکایت کرد ؟

    • سمیه راد کارشناس حقوقی
      سمیه راد کارشناس حقوقی

      سلام اگر ساخت و ساز بدون مجوز انجام شده باشه شهرداری حق قلع بنا رو داره و کاملا قانونی هست.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *